برنامه مهاجرتی ایرلند از طریق سرمایه گذاری فعلا بسته است.

متقاضیان محترم، لطفاْ تقاضای احتمالی خود را از طریق فرم تماس با ما اعلام فرمایید تا در صورت باز شدن برنامه مهاجرت سرمایه گذاری ایرلند با شما تماس بگیریم.

 

فرم تماس با ما

دفتر جواد اکبری با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه مهاجرت نیروی متخصص و سرمایه گذاری همواره به دنبال ارائه روش های نوین به هموطنان گرامی در زمینه کاریابی و سرمایه گذاری خارجی می باشد. در پیرو این تعهد دفتر جواد اکبری مفتخر است که برنامه اقامت دائم ایرلند را از طریق سرمایه گذاری معرفی نماید.

برنامه سرمایه گذاری ایرلند نخستین بار در سال ۲۰۱۲ جهت جذب سرمایه خارجی توسط وزارت مهاجرت ایرلند معرفی شد. هدف از این برنامه جذب سرمایه خارجی و ایجاد شغل در کشور ایرلند می باشد.
متقاضیان این برنامه مهاجرتی باید میزان ۲ میلیون یورو سرمایه شخصی داشته باشند. این سرمایه شامل جمع اموال منقول و غیرمنقول متقاضی و همسر متقاضی
می باشد. در ضمن ۲ میلیون یورو به نرخ رسمی ارز محاسبه می شود.


ireland-banner-first

مزایای این برنامه مهاجرتی به شرح زیر می باشد:

  •  متقاضیان به هیچ وجه به هیچ گونه سابقه مدیریتی نیاز ندارند و پس از ورود به کشور ایرلند نیازی نیست که در هیچ گونه کسب و کاری نقش مدیریتی ایفا کنند.
  •  متقاضی اصلی و وابستگان (همسر و فرزندان) در هیچ سطحی به مهارت زبان انگلیسی نیاز ندارند.
  • از برجسته ترین مزایای این برنامه مهاجرتی امکان اقدام برای تمام فرزندان تحت تکلف تا سن ۲۴ سال بدون نیاز به پرداخت هیچ گونه وجه اضافه می باشد.


دفتر جواد اکبری با همکاری موسسات مالی معتبر کانادایی و ایرلندی قادر است که این برنامه مهاجرتی را به دو صورت به متقاضیان ارائه نماید.


روش 1 ـ کسب درآمد :

در این روش متقاضیان مبلغ ۵۰۰ هزار یورو در کشور ایرلند سرمایه گذاری کرده که پس از ۳ تا ۵ سال به صورت کامل به آنها برگشت داده خواهد شد. در ازای پرداخت ۵۰۰ هزار یورو، متقاضیان تعداد مشخصی سهام در یکی از شرکتهای مجاز ایرلندی خریداری کرده و در سه سال اول مبلغ ۱۰ هزار یورو در سال، و در سال چهارم و پنجم مبلغ ۲۰ هزار یورو در سال به عنوان سود دریافت می کنند. پس از ۵ سال، متقاضی تمام ۵۰۰ هزار یورو را پس گرفته و پس از آن سودی دریافت نخواهد کرد.


روش 2 ـ سرمایه گذاری کمتر ولی بدون درآمد :

در این روش متقاضیان ۵۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری کرده و در یکی از شرکتهای مجاز ایرلند صاحب سهام می شوند. لیکن در این روش متقاضی مبلغ ۲۶۲ هزار یورو را ظرف مدت ۳۰ روز پس گرفته و کلیه سهام خود را می فروشد. به زبان ساده تر، در روش دوم، متقاضی اقامت کشور ایرلند را با تنها ۲۳۸ هزار یورو برای خود و خانواده خود بدون نیاز به  تاسیس هیچ گونه کسب و کار و هیچ گونه شرطی دریافت می کند.


زمان رسیدگی به پرونده :

متقاضیان این برنامه مهاجرتی اقامت خود را ظرف حداکثر ۴ تا ۱۰ ماه دریافت می کنند.


شرط تمدید اقامت :

کشور ایرلند و وزارت مهاجرت آن به خوبی آگاه هستند که متقاضیان این برنامه دارای وابستگی های زیادی به کشور خود خواهند بود. از این رو، هیچ گونه شرطی برای تمدید اقامت وجود ندارد و متقاضیان باید تنها سالی یک بار، حداقل به مدت یک روز به ایرلند سفر کنند.


پس از تمدید اقامت :

متقاضیان این برنامه به اتفاق اعضا خانواده خود در ابتدا با یک اقامت ۲ ساله وارد کشور ایرلند می شوند و پس از دو سال این اقامت بدون هیچ گونه شرطی برای ۳ سال دیگر تمدید می شود. ظرف این پنج سال متقاضی اصلی و اعضای خانواده او حق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و هرگونه فعالیت دیگر از جمله خرید ملک در ایرلند را دارند.

پس از ۵ سال، متقاضی اصلی و اعضای خانواده او می توانند برای شهروندی ایرلند و کسب پاسپورت اقدام نمایند. ولی جهت اخذ پاسپورت، متقاضی اصلی یا هر یک از اعضای خانواده او باید برای مدت ۱۲ ماه در ایرلند زندگی کرده باشند.

نکته فوق العاده جذاب و مهم در این برنامه این است که برخلاف کانادا، آمریکا، انگلستان و استرالیا هیچ گونه پیش شرط زبانی برای دریافت شهروندی و پاسپورت ایرلند وجود ندارد.

پس از دریافت شهروندی و پاسپورت ایرلندی متقاضیان می توانند به ۱۷۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کرده و در هر یک از ۲۸ کشور اروپائی شامل انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بدون هیچ گونه محدودیتی کار و زندگی کنند.تحصیلات :

کشور ایرلند دارای شماری از برجسته ترین مدارس ، دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی دنیا می باشد. به عنوان مثال دانشگاه ترینیتی دابلین و انستیتو تکنولوژی ایرلند از مراکز تحقیقاتی برجسته دنیا می باشند.

همچنین در صنعت پزشکی و داروسازی ایرلند یکی از کشورهای پیشتاز اروپائی در زمینه نوآوری می باشد.

تحصیل در ایرلند تا مقطع دبیرستان رایگان و شهریه دانشگاهی پس از ۳ سال زندگی در ایرلند شامل ٪۷۰ تخفیف می گردد.


کیفیت زندگی :

طی آخرین گزارش “توسعه نیروی انسانی” سازمان ملل در سال ۲۰۱۵، کشور ایرلند از نظر کیفیت زندگی در رتبه ۶ دنیا قرار دارد که به مفهوم زندگی بهتر حتی در مقایسه با کشورهایی از قبیل کانادا، آمریکا و انگلستان می باشد. همچنین از لحاظ امنیت، نرخ بی کاری و استاندارد زندگی یکی از ایده آل ترین کشورهای دنیا می باشد.


اقتصاد و سرمایه گذاری :

کشور ایرلند دارای بالاترین رشد اقتصادی در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در اتحادیه اروپا بوده است و همواره پیشتاز در جذب سرمایه خارجی می باشد.


رشد اقتصادی ایرلند به صورت عمده به دلیل زیر می باشد :

  • نیروی کار جوان و تحصیل کرده و مسلط به زبان انگلیسی
  • سیستم مالیاتی سالم با مالیات کم. مالیات بردرآمد از طریق ثبت شرکت تنها ۱۲.۵ درصد می باشد. همچنین مالیات برای شرکت های آی تی و تکنولوژی تنها ۶.۲۵ درصد است.
  • ورود شرکتهای عمده جهانی از قبیل گوگل، فیسبوک، اپل و مایکروسافت به ایرلند به جهت افزایش بازدهی از لحاظ پرداخت مالیات و ارائه سرویس های جهانی بهتر از درون کشور ایرلند.