برنامه مهاجرتی دانمارک فعلا بسته است.

متقاضیان محترم، لطفاْ تقاضای احتمالی خود را از طریق فرم تماس با ما اعلام فرمایید تا در صورت باز شدن برنامه مهاجرتی دانمارک با شما تماس بگیریم.

 

فرم تماس با ما

دانمارک

براساس یک نظرسنجی انجام شده توسط شرکت گالوپ، کشور دانمارک به عنوان سومین کشور شاد دنیا رده بندی شده است.

براساس قوانین مهاجرت کشور دانمارک، متقاضیان در سرتاسر دنیا می توانند برای پیدا کردن کار و کار کردن در کشور دانمارک تقاضای ویزا نمایند. این برنامه مهاجرتی تحت نام گرین کارت دانمارک معرفی شده است.
متقاضیان این برنامه براساس سیستم امتیازبندی مشخص شده توسط دولت دانمارک انتخاب می شوند.
متقاضیانی که موفق به دریافت گرین کارت دانمارک شوند می توانند به صورت تمام وقت، پاره وقت و یا حتی داوطلبانه در هر شغلی مشغول به کار شوند. لیکن این نکته مهم قابل توجه است که تحت گرین کارت دانمارک متقاضیان اجازه فعالیتهای خوداشتغالی در کشور دانمارک را نخواهند داشت.
متقاضیانی که موفق به اخذ گرین کارت دانمارک می شوند از زمان اخذ گرین کارت حداکثر باید ظرف مدت ۶ ماه وارد کشور دانمارک شده و آدرس پستی داشته باشند. پیدا کردن هرگونه محل سکونت و کار بر عهده خود متقاضی بوده و دولت دانمارک در این زمینه مسئولیتی قبول نمی کند. به علاوه تا ظرف حداکثر ۱ سال پس از ورود به دانمارک، متقاضی باید حداقل به میزان ۵۰،۰۰۰ کرون دانمارک (حدود ۸،۰۰۰ دلار آمریکا) از طریق کار در دانمارک حقوق گرفته باشد.
متقاضیان این برنامه در مرحله اول نمی توانند همسر و فرزندان خود را به دانمارک ببرند. بردن همسر و فرزندان به دانمارک تنها پس از پیدا کردن کار و دریافت حقوق مورد نیاز امکان پذیر می باشد.
برای اخذ گرین کارت دانمارک، متقاضی باید حداقل ۱۰۰ امتیار در سیستم امتیازبندی کسب کند. امتیازبندی براساس سطح تحصیلات، زبان و انطباق پذیری با دانمارک می باشد.


امتیازبندی تحصیلات :

لیسانس : ۳۰ امتیاز
لیسانس + فوق لیسانس ۱ ساله : ۵۰ امتیاز
فوق لیسانس : ۶۰ امتیاز
دکترا :۸۰ امتیاز

در صورتی که رشته تحصیلی متقاضی در یکی از رشته هایی باشد که در حال حاضر کشور دانمارک در آن رشته کمبود تخصص دارد، متقاضی ۳۰ امتیاز دیگر کسب می کند.
در صورتی که متقاضی مدرک تحصیلی خود را از یکی از دانشگاه های برتر دنیا گرفته باشد امتیاز بیشتری کسب می کند.
دولت دانمارک برای این امتیازدهی از سیستم رده بندی دانشگاهی شرکت THES-QS استفاده می کند.
۴۰۰ دانشگاه برتر :‌ ۱۰ امتیاز
۲۰۰ دانشگاه برتر : ۱۵ امتیاز
۱۰۰ دانشگاه برتر : ۲۰ امتیاز
متقاضیان برای سطح تحصیلات حداکثر ۱۳۰ امتیاز می توانند کسب کنند.


مهارت های زبانی :‌

برای کسب امتیاز در هر یک از زبانهای دانمارکی، سوئدی، نروژی، آلمانی و یا انگلیسی، متقاضی باید در یکی از امتحانات مورد تائید دولت دانمارک شرکت کند.
متقاضیانی که موفق به اخذ گرین کارت دانمارک شوند، در مرحله اول گرین کارت آنها ۲ سال اعتبار خواهد داشت. در پایان ۲ سال در صورتی که متقاضی حداقل درآمد مورد نیاز را از طریق کار در دانمارک کسب کرده باشد می تواند گرین کارت خود را برای ۳ سال دیگر تمدید کند. پس از گدشت دوره ۵ سال در صورتی که متقاضی تمامی شرایط مورد نیاز را کسب کرده باشد می تواند برای اقامت دائم دانمارک درخواست نماید.