ویزای دیداری

در طی سالهای گذشته، ویزای دیداری کانادا در بین ایرانیان شهرت فراوانی یافته است که دلیل اصلی آن افزایش چشم گیر آمار قبولی متقاضیان ایرانی در سیاستهای مهاجرتی جدید دولت کانادا بوده است.
دفتر جواد اکبری در طول ۳ دهۀ گذشته تعداد هزاران پروندۀ دیداری را با موفقیت به سرانجام رسانده است. این دفتر آماده همکاری با متقاضیان ایرانی از سراسر کشور می باشد.
یکی از رایج ترین سوالات در بین متقاضیان پرونده های دیداری این است که آیا اقدام از طریق وکیل رسمی و یا آژانس مسافرتی تفاوتی خواهد داشت. در پاسخ به این سوال متداول ما دلایل زیر را برای متقاضیان مطرح می نمائیم.

۱- وکلا و مشاورین مهاجرت دولت کانادا با داشتن اکانت مستقل به اسم پورتال (cic representative portal) می توانند پرونده متقاضیان خود را به صورت مستقیم سابمیت و کنترل نمایند. از مزیت های اصلی پورتال، باز بودن دست مشاور در تهیه چک لیست و ارائه مدارک به نحوی که بهتر بازگوی پرونده باشد، خواهد بود. در مقایسه اکثر عوامل غیر مجاز و آژانس های مسافرتی که وکیل ندارند، مجبور خواهند بود برای هر متقاضی یک اکانت مستقل ساخته (MY CIC) که مدارک را براساس چک لیستی که اتوماتیک ایجاد می شود تهیه می نمایند. بنابراین مشاورین رسمی مهاجرت و وکلا می توانند به راحتی مدارک را به نحوی دسته بندی کرده و ارائه دهند که بررسی آن برای افسر ویزا راحت تر باشد.

۲- مشاور و وکیل پروندۀ متقاضی را به صورت کامل مطالعه کرده و با نوشتن نامه ای در زمان سابمیت پرونده (Submission Letter) نکات مهم پرونده را برای افسر ویزا روشن می نماید. این طبیعتا به روند بررسی پرونده کمک شایانی خواهد کرد، به این دلیل که افسر ویزا با خواندن نامه وکیل، قبل از بررسی پرونده، با دید بهتر و روشن تری پرونده را بررسی می نماید.

۳- با توجه به این که تمامی پرونده های متقاضیان در یک پورتال می باشد، وکیل و مشاور به طور دائم قادر به بررسی پرونده ها خواهد بود. لیکن آژانس های مسافرتی مجبور خواهند بود که برای هر متقاضی یک اکانت مستقل ساخته، که چک کردن این اکانت به صورت مدام وقتگیر می باشد و احتمال اشتباه را افزایش می دهد.

متاسفانه در موارد بسیار زیادی به دلیل بروز اشتباه در چک کردن این اکانت ها و پاسخ ندادن به موقع به درخواست های افسر ویزا در مهلت تعیین شده، پروندۀ تعداد زیادی از متقاضیان رد می شود. دفتر جواد اکبری توانسته است از طریق مکاتبه با سفارت به تعداد زیادی از متقاضیان که به این صورت دچار مشکل شده اند کمک نماید.

۴- مکاتبه با سفارت از طریق وکیل و مشاور بسیار راحت تر می باشد. به این دلیل که سفارت با داشتن آدرس ایمیل مشاوران و وکلا به راحتی و خیلی سریعتر به درخواست های آنها پاسخ می دهد. در صورتی که آژانس های مسافرتی مجاز به مکاتبه مستقیم با سفارت نخواهند بود.


راه های ماندن در کانادا با ویزای دیداری:
متاسفانه به دلیل تبلیغات گسترده و ناصحیح، بسیاری از متقاضیان بر این باورند که گرفتن ویزای دیداری کانادا به منزله گرفتن اقامت کشور کانادا می باشد.
ویزای دیداری کانادا تنها مجوز دیدن از کانادا به مدت حداکثر ۶ ماه از زمان ورود می باشد.
این زمان ممکن است بنابر صلاحدید افسر مرزبان، در زمان ورود به کانادا به چند هفته و یا حتی چند روز کاهش یابد. متقاضیانی که با ویزای دیداری به کانادا وارد شوند امکان کار نداشته و تنها می توانند در دوره های تحصیلی کمتر از ۶ ماه شرکت نمایند.


تبدیل ویزای دیداری به ویزای کار، تحصیل و یا اقامت دائم:

در طی یک سری از تغییرات در قوانین مهاجرتی در سال ۲۰۱۴، برخی از متقاضیان ویزای دیداری این امکان را خواهند داشت که با گرفتن پذیرش تحصیلی از کانادا، ویزای دیداری خود را از داخل خاک کانادا به ویزای تحصیلی تبدیل نمایند.


این تبدیل ویزا تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که پذیرش این متقاضیان از شرایط زیر برخوردار باشد:

۱- پذیرش تحصیلی باید پذیرش یک دورۀ تحصیلی به همراه پیش دورۀ زبان باشد.

۲- دانشگاه یا کالج مربوطه باید به متقاضی اجازه شرکت در دورۀ زبان را بدون داشتن ویزای دانشجوئی و Study Permit بدهد. به این معنی است که مثلا” اگر پذیرش شامل یک دوره تحصیلی و یک دوره زبان۴-۳ ماهه باشد، دانشجو باید بتواند در دوره زبان ۴-۳ ماهه با ویزای دیداری شرکت نماید.

۳- پس از اتمام دورۀ زبان و پیش از شروع دورۀ اصلی متقاضی می تواند برای ویزای تحصیلی از داخل خاک کانادا اقدام نماید.

با توجه به توضیحات بالا، تنها با داشتن این شرایط می توان ویزای دیداری را به ویزای دانشجوئی تبدیل کرد.

این روش ایده آل برای متقاضیانی است که شانس کمی برای گرفتن ویزای دانشجوئی از خارج از کانادا دارند. همان طور که در صفحۀ مربوط به ویزای دانشجوئی ذکر شد، گپ تحصیلی و سن نقش عمده ای در قبولی ویزای دانشجوئی دارد، هر چند که در رشته MBA به دلیل نیاز به حداق 2 سال سابقه کار جهت اخذ پذیرش، شانس گرفتن ویزا با وجود گپ تحصیلی کم نخواهد شد.

دفتربین المللی و مهاجرت جواد اکبری آماده سرویس دهی به متقاضیانی که قصد دیدار با مقامات بیزنس استانی و سفر به استان را دارند می باشد.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر حتما با ما تماس بگیرید.